Zájezd do Maihingenu

26. 07. 2022

20. května jsme se vydali na víkendový festival do německého Maihingenu.
S místním orchestrem Musikverein Maihingen udržujeme freundschaft (přátelství) již 25. let. Za tu dobu jsme je navštívili už mnohokrát a oni nás rovněž. Naposled si u nás byli zahrát na festivalu Koletova Rtyně v roce 2018, takže jsme po 4 letech byli na řadě s návštěvou zase my.


Po příjezdu jsme se seznámili s členy místního orchestru a vyslechli páteční bohatý hudební program. V sobotu jsme se do festivalu zapojili večerním koncertem, kde jsme předvedli jak lidovou muziku, která je v této oblasti velmi oblíbená, tak jsme také zahráli ukázku z filmové a seriálové hudby, avšak největší úspěch měla směs písní od Boney M., která roztančila nás i publikum. Večer jsme zakončili posezením s místními hráči, kapelníkem a předsedou Maihingenského orchestru.

V neděli jsme se zúčastnili společného koncertu všech účinkujících kapel, kdy hrálo všech 20 orchestrů dohromady vybrané skladby, a následně se 60 různých spolků z Maihingenu a okolí, včetně těch 20 hrajících, seřadilo a poté vydalo do pochodu městem. Byla to obrovská a úžasná akce se skvělou organizací!

V odpoledních hodinách jsme se rozloučili s místními a vydali se na cestu domů.

A příští víkend nás čekala Koletova Rtyně!